#lubimyczytacTAG

Dziś na lubimyczytac.pl moją uwagę przykuł wpis Lubimy czytać TAG, zachęcający do udzielenia odpowiedzi na pytania związane z książkami (a ja uwielbiam odpowiedzi na pytania – to jak za starych dobrych czasów złotych myśli!). Zachęcam więc do wspólnej zabawy i tagowania!

Oto moje odpowiedzi:

 1. Harry Potter and the Chamber of Secrets – ponownie zaczęłam przygodę ze światem magii i czarów w Hogwarcie, tym razem w oryginalnej, angielskiej wersji.
 2. Beksińscy. Portret podwójny – niezwykle szczegółowa i rzetelna biografia rodziny Beksińskich, napisana przez Magdalenę Grzebałkowską; lektura ciężka i dołująca, dlatego męczę ją już jakiś czas, ale muszę się sprężyć, bo 30 września do kin wchodzi film o Beksińskich;
  Harry Potter and the Prisoner of Azkaban – czyli przygód młodego czarodzieja ciąg dalszy; swoją drogą jest to chyba moja ulubiona część cyklu, bo pojawia się Syriusz <3
  Foe – omawiana na zajęciach z literaturoznawstwa powieść Johna Maxwella Coetzee, będąca alternatywną historią Robinsona Crusoe, opowiedzianą z punktu widzenia kobiety; czytaliśmy fragment tej powieści omawiając temat feminizmu i tak się wciągnęłam, że przeczytałam ponad połowę książki; niestety odłożyłam ją na czas sesji i teraz nie wiem, gdzie skończyłam;
  Harry Potter. Książka do kolorowania – jeszcze więcej magii, oraz kreatywności w doborze kolorów; swoją drogą, kolorowanki dla dorosłych są niesamowicie odprężające – zaczynasz zakolorowywać te szczegółowo nakreślone kształty i zapominasz nie tylko o wszelkich problemach, ale i o całym bożym świecie!

 3. Melancholia sukuba – wstyd się przyznać, ale koleżanka mnie na to namówiła (doceńcie fakt, że się przyznałam – mogłam przecież skłamać!)

 4. Nie wiem, którą książkę przeczytam jako następną – najczęściej czytam to, co w danej chwili wpadnie mi w ręce; na półce czeka już jednak kolejna część Wiedźmina – Czas pogardy.

 5. Oczywiście, że używam systemu oceniania za pomocą gwiazdek w skali od 0-10! I to w sumie nie tylko do oceniania książek 😉

 6. Czytelnicze wyzwania jakoś nigdy mnie nie przekonywały, ale jak trafię na jakieś ciekawe i jednocześnie nieograniczające, to z chęcią wezmę udział!

 7. Jeśli szukasz dla mnie książkowego prezentu, dobrym wyborem będzie coś lekkiego po angielsku, np. Harry Potter and the Goblet of Fire i kolejne części.

 8. Nie kupuję książek, za to regularnie odwiedzam bibliotekę.

 9. Ciężko wybrać tylko jeden z wielu ulubionych cytatów, ale niech będzie:

 10. J.R.R. Tolkien, George R.R. Martin, Stephen King, Andrzej Sapkowski, J.K. Rowling, Haruki Murakami, Tove Jansson, Charles Bukowski, Edgar Allan Poe… – do wyboru, do koloru.

 11. Oprócz informacji o nowościach wydawniczych i artykułów na stronie głównej LC, interesuje mnie tylko grupa konkursowa.

 

To by było na tyle! Zachęcam Was do udziału w zabawie i do dzielenia się swoimi profilami na LC w komentarzach. Życzę zaczytanego wieczoru 🙂