O mnie

Klaudia, lat 25, mieszkanka Gliwic, lecz obywatelka Świata. Kreatywna. Ambitna. Niepoprawna marzycielka. Podróżniczka. Artystyczna dusza. Szczera i otwarta. Wiecznie żądna wrażeń i przygód. Troszkę nieogarnięta. Czasem melancholijna.

Jestem osobą bardzo aktywną, która wręcz nie potrafi się nudzić – ciągle coś robię i podejmuję się nowych wyzwań. Moja ciekawość świata sprawia, że wciąż chcę odkrywać coś nowego i chłonąć doświadczenia. Na co dzień zajmuję się godzeniem ze sobą dwóch kierunków studiów: filologii angielskiej, do której pałam ogromnym zamiłowaniem, oraz finansów i rachunkowości, które wzbudzają we mnie znacznie mniej entuzjazmu. W przyszłości chciałabym się rozwijać w kierunku kulturo- bądź literaturoznawstwa oraz tłumaczeń. Dążę do tego, aby zostać cenionym tłumaczem literackim i przetłumaczyć chociażby jeden światowy bestseller. Hobbystycznie zajmuję się także tłumaczeniem audiowizualnym, czyli tworzeniem napisów filmowych. 

Żywię się wrażeniami i spełnianiem marzeń. Część z nich udało mi się już zrealizować, jednak na ich miejscu jak grzyby po deszczu wciąż wyrastają nowe, dlatego moja lista marzeń wciąż się wydłuża. Główną pozycję na liście zajmują podróże. Cóż, mam duszę włóczykija – słyszę, jak przygoda mnie wzywa i wciąż planuję wyprawy w coraz odleglejsze rejony świata. Bardziej od bezproduktywnego leżenia na plaży interesuje mnie poznawanie obcych kultur, obyczajów i języków.

Poza tym, interesuje mnie szeroko pojęta kultura. W wolnych chwilach oglądam filmy i seriale, chodzę na wydarzenia kulturalne (wszelakie sztuki, pokazy, koncerty), troszkę gram w gry komputerowe. Jednak ponad wszystko uwielbiam czytać książki. Z książkami jest jak z podróżami – z tym że granice wyobraźni, w porównaniu do granic świata, są nieskończone. Zaczytuję się głównie w fantastyce, ale na ogół lubię różnorodność i nie pogardzę też innymi gatunkami. Próbuję sił w twórczym pisaniu i przelewaniu na papier fantastycznych światów, które tworzą się w mojej głowie. W przyszłości chciałabym napisać i wydać własną książkę.

Uwielbiam zwierzaki; bardzo chciałabym mieć kotka, ale mój chłopak nie chce się zgodzić – jakbyś miał(/a) pomysł, jak go przekonać, to koniecznie daj znać! Mam pełno miłości do oddania jakiemuś sympatycznemu czworonogowi.

Czasem przekornie twierdzę, że jak większość Ślązaków mam serce z węgielka, a duszę mroczną jak sadza, ale w rzeczywistości jestem dobrą duszyczką słuchającą tylko mrocznej muzyki.