Pierwszy

Nigdy nie lubiłam pisać pierwszych wpisów. To tak jak z pierwszym dniem szkoły, kiedy nie znasz nikogo, a pani każe ci wyjść na środek i krótko się przedstawić, co jest totalnie bez sensu, bo i co możesz o sobie powiedzieć w kilku zdaniach? Wolałabym od razu przejść do rzeczy, porozmawiać na konkretny temat, opowiedzieć o tym, w co lubię się bawić i jak lubię spędzać wolny czas. Dlatego najchętniej przeszłabym od razu do drugiego wpisu. Ale co z tym pierwszym?

Cóż, korzystając ze sposobności, napiszę o tym, dlaczego postanowiłam założyć bloga. Przede wszystkim, blog ten powstał z silnej potrzeby pisania i zrzucenia z siebie zalegających pokładów weny twórczej. Dotychczas miałam do czynienia jedynie z krótkimi formami, które ograniczały mnie stylem, tematem lub ilością znaków. Potrzebowałam miejsca, w którym mogłabym pisać to, co mi w duszy gra, bez żadnych zobowiązań i ograniczeń. Pozostawało pytanie: o czym miałabym pisać? Odpowiedź pojawiła się, kiedy opowiadałam o swoich wrażeniach z filmu równolegle kilku osobom. Pisanie tego samego jednocześnie w kilku okienkach było dosyć męczące, dlatego w końcu pomyślałam: a gdyby tak opisać to w jednym miejscu, tak aby każdy, kto jest zainteresowany, mógł to przeczytać? I tak oto powstał ten blog.

Po głębszym zastanowieniu się, doszłam do wniosku, że taka właśnie będzie funkcja tego bloga – taki mój internetowy pamiętnik i myśloodsiewnia, do której będziecie mogli zaglądać, aby dowiedzieć się, co sądzę na dany temat, porównać opinie, albo po prostu dowiedzieć się, co u mnie słychać. Wierzę, że blog będzie też idealnym medium, za pomocą którego będę mogła kontaktować się z Wami, kiedy będę już daleko, na drugim końcu świata, aby opisać moje wrażenia z podróży.

Mam nadzieję, że będziecie się bawić tak samo dobrze jak ja, pisząc tu dla Was.
Zapraszam do czytania i komentowania!